Co nowego w kinie?

W kinie w Jastrzębiu-Zdroju od 25 października będzie można zobaczyć aż cztery premierowe filmy, które zostaną wyświetlone w dwóch salach kinowych. Zjawiskowa Angelina Jolie pojawi się na ekranie w drugiej części fantastycznego hitu „Czarownica”. Akcja filmu rozpocznie się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części, a całość skupi się wokół relacji Diaboliny z Aurorą. Film ten będzie wyświetlany aż w dwóch wersjach – zwykłej i 3D, która na pewno zapewni fanom niezapomniane doznania. Widzowie nie zobaczą jednak wersji z napisami, gdyż obie będą wyświetlane z dubbingiem.

Kolejnym premierowym hitem będzie „Obywatel Jones”, czyli najnowsze dzieło Agnieszki Holland – jednej z najsłynniejszych polskich reżyserek ostatnich kilkunastu lat. Opowiada on historię walijskiego dziennikarza, który pragnie poznać sekret wielkiej modernizacji Związku Radzieckiego i w tym celu wyrusza do Moskwy, by przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Gdy odkrywa wielki głód, który kryje się za sukcesami reżimu, postanawia upublicznić prawdę. Po próbach wyciszenia publikowanego artykułu i podważaniu jego wiarygodności przez innych zachodnich dziennikarzy, Jones postanawia opowiedzieć tę historię komuś innemu – młodemu pisarzowi, który w przyszłości stworzy wspaniałą powieść „Rok 1984”.

 

Kinowe premiery nie zawiodą też fanów innych gatunków, ponieważ od 25 października widzowie będą mogli zobaczyć horror „Countdown”, czyli kino grozy na miarę XXI wieku. Grupa przyjaciół postanawia ściągnąć na swoje smartfony tajemniczą aplikację, która przewiduje datę śmierci. Nikt z nich nie przypuszcza, że aplikacja naprawdę działa. Dopiero informacje o zgonach użytkowników rozpoczną prawdziwą walkę z czasem…

 

Zbliżające się Halloween też nie pozostało niezauważone przez kino w Jastrzębiu-Zdroju. 31 października będzie można wybrać się na specjalny Maraton Halloween, w trakcie którego zostaną wyświetlone takie filmy jak: „Awoken”, „Nightmare Radio” oraz „0.0 MHz”. Dla wszystkich fanów zjaw, duchów i upiorów przygotowano darmową kawę i herbatę, które będą rozdawane w przerwach między seansami.