Czy warto zapisać się na kurs tańca?

Taniec to same benefity: od poprawy kondycji fizycznej, przez relaks lub terapię, aż do poznania miłości życia! Czy warto zapisać się na kurs tańca?

Kurs tańca – czy warto poświęcać na to swój czas?

Zdecydowanie tak! Taki kurs to świetna okazja, żeby poruszać się, poćwiczyć, spalić trochę kalorii, a nawet wyrzeźbić ładnie swoje ciało. Niektóre style taneczne, jak np. pool dance (czyli taniec na rurze) pozwolą nam na uzyskanie wymarzonej, smukłej, wysportowanej oraz silnej sylwetki. Dzięki kursom tańca możemy również poprawić znacznie swoją kondycję. Ponadto, w ten sposób możemy “wyżyć się”, uwolnić naszą zebraną w środku energię, wyzwolić się choć na moment od okowów życia codziennego, przestać myśleć o pracy, studiach, stresujących nas rzeczach, itd. Tak więc, taniec ma również mocne działanie terapeutyczne.

Jeszcze więcej zalet wynikających z uczęszczanie na kurs tańca!

Kurs tańca to nie tylko obietnica wysiłku fizycznego czy uzyskania zgrabnej sylwetki, ale również możliwość poznania ciekawych i zakręconych na punkcie tego rodzaju sportu osób. Ponadto, jeżeli bierzemy udział w takich wydarzeniach, mamy większą szansę na poznanie nowych przyjaciół, a nawet ukochanej bądź ukochanego! Często przecież zdarza się, że z kursów tańca korzystają osoby niebędące w związkach, a jak powszechnie wiadomo, ten rodzaj sportu jest niesamowicie zmysłowy, wyzwala mnóstwo endorfin, a także bardzo zbliża nas do innych osób, pozwala wytworzyć silne romantyczne więzi bądź dobre przyjaźnie oparte na wspólnych zainteresowaniach.

Jak dobrać dla siebie odpowiedni styl tańca?

To zależy od kilku czynników. Po pierwsze, zdecydujmy się na taki kurs tańca, który zapewni nam największą radość. Jeżeli kochamy elegancki taniec w parach, odnajdujemy się w walu angielskim, uwielbiamy tańczyć tango, nie wybierzemy hip-hopu, lecz taniec towarzyski. Z kolei, dla osób preferujących taniec w pojedynkę, doskonałą opcją będzie np. taniec jazzowy (który to można ćwiczyć bez względu na wiek). Jeżeli chodzi o styl baletowy, warto zdecydować się nań, jeśli jesteśmy raczej młodzi bądź jeśli chcemy zapisać na kurs taneczny nasze dziecko. Maluchy bowiem mają znacznie lepsze predyspozycje do rozciągania swoich mięśni, a co więcej, balet to jeden z trudniejszych stylów w tańcu i tylko ćwiczony od najmłodszych lat daje najlepsze efekty. Dla osób pełnych ognistego temperamentu, najbardziej odpowiednim rodzajem tańca okazać się mogą wszelkie style latynoskie takie, jak salsa, samba, rumba. Ponadto, jeśli pragniemy przeżyć renesans w związku z naszym partnerem, warto zdecydować się na łączący elementy gorących rytmów latino i zmysłowych ruchów z hip-hopu taniec zwany “bachatą”.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + = 24