W Jastrzębiu-Zdroju odbyło się wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Spotkanie miało miejsce w Parku Zdrojowym, gdzie osoby w krytycznej sytuacji życiowej mogły skorzystać z różnych form wsparcia. Uczestnicy mogli liczyć na ciepłe posiłki, środki higieniczne oraz porady psychologiczne, co uwypukla zaangażowanie lokalnych instytucji w pomoc mieszkańcom.

Dzięki inicjatywie Ośrodka Pomocy Społecznej, zorganizowano kompleksową pomoc dla osób borykających się z problemami finansowymi oraz życiowymi. Uczestnicy mogli uzyskać dostęp do doraźnej pomocy, a także korzystać z długofalowego wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego. Jak zaznaczyła dyrektor OPS, celem wydarzenia było zwiększenie świadomości na temat problemów związanych z ubóstwem i wykluczeniem społecznym w regionie.

W ramach spotkania zorganizowano także bufet z jedzeniem i napojami, a uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy dostarczonymi przez Powiatowy Urząd Pracy. Dodatkowo, dostępne były usługi wsparcia psychologicznego z Centrum Terapii, Nerwic, Depresji i Uzależnień Neuro-Med. Dla najmłodszych uczestników przygotowano słodkie atrakcje oraz stanowisko z książkami, co podkreśliło różnorodność oferty skierowanej do społeczności lokalnej.

Oceń: Wsparcie w trudnych czasach – Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem w Jastrzębiu-Zdroju