W Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęto nabór wniosków dotyczących dofinansowania dla lokalnych klubów sportowych. Kluby działające w takich dyscyplinach jak piłka nożna, piłka siatkowa, hokej na lodzie, tenis stołowy oraz judo mają szansę na wsparcie finansowe w nadchodzącym roku 2025. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, dotacje są przewidziane dla organizacji nieposiadających statusu sektora finansów publicznych. Termin składania wniosków upływa 15 listopada 2024 roku.

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój zachęca kluby do ubiegania się o dotacje, które mają służyć wsparciu rozwoju sportu w regionie. Możliwość aplikowania jest dostępna dla klubów, które prowadzą działalność sportową w wyżej wymienionych dyscyplinach i działają bez celu osiągnięcia zysku. Złożone wnioski będą oceniane w kontekście ich zgodności z wytycznymi zawartymi w uchwale dotyczącej finansowania sportu w mieście.

W ramach uzyskanych dotacji, kluby sportowe będą mogły finansować różne wydatki, takie jak realizacja programów szkoleniowych, zakup sprzętu, pokrycie kosztów organizacji zawodów, wynagrodzenia dla kadry szkoleniowej czy stypendia dla zawodników. Ważne jest, aby kluby pamiętały, że realizacja przewidzianych zadań musi odbywać się z zachowaniem zasad zgodności z ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Szczegółowe informacje i wsparcie można uzyskać w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.

Oceń: Rozpoczęcie naboru wniosków na dofinansowanie klubów sportowych w Jastrzębiu-Zdroju