Jubileuszowa Noc Bibliotek w Jastrzębiu-Zdroju przyciągnęła tłumy

W miniony piątek w Jastrzębiu-Zdroju miała miejsce 10. edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która po raz kolejny przyciągnęła miłośników sztuki, muzyki i literatury. Całe wydarzenie odbyło się w bibliotece przy ul. Wielkopolskiej, gdzie przygotowano szereg różnorodnych atrakcji. W ramach akcji odwiedzający mogli wziąć udział w giełdzie winyli, koncertach oraz przedstawieniu teatralnym, co pozwoliło na niezapomniane przeżycia i integrację społeczności lokalnej.

Podczas giełdy płyt winylowych, która rozpoczęła wydarzenie, sprzedawcy prezentowali kilkaset czarnych krążków, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Wśród atrakcji znalazło się spotkanie z popularnym dziennikarzem muzycznym, który dzielił się swoją pasją oraz ciekawostkami ze świata muzyki. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co potwierdziły liczne odwiedziny mieszkańców w różnym wieku.

Noc Bibliotek to doskonała okazja do promowania literatury i czytelnictwa, a organizatorzy zadbali o atrakcje również dla najmłodszych. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym opartym na przygodach profesora Ambrożego Kleksa, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie. Dodatkowo odbyły się spotkania poświęcone twórczości Leopolda Tyrmanda, a także akcja book-crossingu, która umożliwiła wymianę książek między czytelnikami, pozwalając na wprowadzenie nowych lektur w życie mieszkańców.

Wydarzenie zakończył koncert Bernarda Maseli oraz DJ Eproma, którzy dostarczyli uczestnikom wielu emocji za sprawą połączenia wibrafonu z gramofonem. Jubileuszowa Noc Bibliotek w Jastrzębiu-Zdroju okazała się niezwykle udana, a jej uczestnicy z pewnością zapamiętają tę noc jako czas pełen licznych kulturalnych atrakcji oraz niezapomnianych muzycznych doznań.

Oceń: Jubileuszowa Noc Bibliotek w Jastrzębiu-Zdroju przyciągnęła tłumy