Akcja wsparcia dla osób w trudnej sytuacji w Jastrzębiu-Zdroju

Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju organizuje specjalne wydarzenie skierowane do osób borykających się z trudnościami życiowymi. Akcja przypada na 17 października, w Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, i ma na celu wsparcie lokalnej społeczności. Mieszkańcy, którzy znają osoby bezdomne lub w kryzysowej sytuacji, są zachęcani do przekazywania informacji o tym wydarzeniu. Każda pomoc może okazać się istotna w tak ważnym dniu.

W Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju przygotowano szereg atrakcji i wsparcia dla uczestników. Osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z ciepłego posiłku oraz słodkiego poczęstunku. Dodatkowo, w ramach akcji przewidziane są paczki zawierające środki higieniczne, co ma na celu poprawę komfortu życia osób w trudnej sytuacji.

W programie wydarzenia znalazły się także elementy wsparcia psychologicznego oraz terapeutycznego. Osoby w kryzysie będą miały dostęp do psychologa, a także kącika terapeutycznego. Organizatorzy przygotowali również punkt informacyjny na temat aktywizacji zawodowej, kiermasz książek oraz warsztaty plastyczne, a także wystawę prac plastycznych osób uczestniczących w Środowiskowym Domu Samopomocy. Wydarzenie odbędzie się od godziny 11:00 do 14:00, a organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogą potrzebować wsparcia.

Oceń: Akcja wsparcia dla osób w trudnej sytuacji w Jastrzębiu-Zdroju