Szkoła Podstawowa nr 2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju ogłasza rozpoczęcie projektu „SP2 bez granic – Stawiamy na rozwój!”. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez wdrożenie różnorodnych zajęć dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Projekt rozpocznie się 1 września 2024 roku i potrwa do 30 czerwca 2026 roku, obejmując wsparciem aż 80 uczniów oraz 8 nauczycieli.

W ramach projektu „SP2 bez granic – Stawiamy na rozwój!” realizowane będą zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz różnorodne warsztaty edukacyjne. Uczniowie klas 4-8 będą mieli dostęp do zajęć wyrównawczych z języka polskiego i matematyki, a także specjalnych kursów dla uzdolnionych humanistycznie i językowo. Nie zabraknie również warsztatów zapobiegających przemocy rówieśniczej, które obejmą elementy integracyjne, jak i wsparcie dla uczniów borykających się z zaburzeniami zachowania.

Realizacja projektu wspiera także rodziców i opiekunów uczniów, którzy będą na bieżąco informowani o postępach swoich dzieci oraz sposobach pracy z nimi. Z pomocą projektu, planuje się poprawić umiejętności i kompetencje edukacyjne uczniów, a także wzbogacić wyposażenie szkoły. Całkowita wartość projektu wynosi 544 896,47 zł, z czego niemal 463 tys. zł pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Inicjatywa ta wpisuje się w szerszą strategię rozwoju edukacji w regionie, mającą na celu włączenie wszystkich uczniów w proces edukacyjny.

Oceń: Rozwój edukacji w Szkole Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju