Projekt edukacji włączającej w Szkole Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Szkoła Podstawowa nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęła realizację innowacyjnego projektu, który ma na celu wsparcie uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Działania będą polegały na dostosowaniu zajęć do indywidualnych potrzeb dzieci oraz zakupie niezbędnego wyposażenia. Projekt ma na celu podniesienie umiejętności 71 uczniów oraz wsparcie nauczycieli w ich codziennej pracy.

Realizacja projektu przewidziana jest na okres od 1 września 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku. W ramach działań, uczniowie będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, takich jak korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, czy dydaktyczno-wyrównawcze z przedmiotów takich jak matematyka i fizyka. Ponadto, projekt stawia na rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych, co podkreśla jego holistyczne podejście do edukacji.

Wsparcie w projekcie nie dotyczy jedynie uczniów, ale także nauczycieli, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach podnoszących ich kompetencje zawodowe. Całość projektu została dofinansowana kwotą 664 533,35 zł, z czego znacząca część, wynosząca 564 853,34 zł, pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Jest to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności edukacji i wsparcia wszystkich uczniów w Jastrzębiu-Zdroju.

Oceń: Projekt edukacji włączającej w Szkole Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju